Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου 2018

Η ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ



Α ΕΠΣ Θράκης

Με απολογισμό 23 γκολ, 3 νίκες γηπεδούχων και 3 νίκες φιλοξενούμενων συνεχίστηκε με την 15η αγωνιστική η δράση στην πρώτη κατηγορία της ΕΠΣ Θράκης.
Ευρείες νίκες πέτυχαν Δόξα Γράτινης και Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, διπλό ο ΠΑΟΚ Κοσμίου, σημαντικές νίκες για Δόξα Σώστη, Ορφέα Ξυλαγανής και Σπάρτακο Αγίων Θεοδώρων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:


Ορφέας Στρύμης-Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-6
Αναγέννηση Παγουρίων-ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-2
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων-Ελπίδα Σαπών 1-0
Δόξα Γρατινής-ΑΟ Μεσσούνης 8-0
Ορφέας Ξυλαγανής-ΠΑΟΚ Κομοτηνής 2-0
Κομψάτος Πολυάνθου-Δόξα Σώστη 1-2

Η βαθμολογία μετά την 15η αγωνιστική

1.      ΠΑΟΚ Κοσμίου 38 (38-8)
2.      Δόξα Γρατινής 37 (51-7)
3.      Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 33 (27-12)
4.      Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 33 (42-9)
5.      Ελπίδα Σαπών 29 (24-12)
6.      Δόξα Σώστη 20 (21-18)
7.      Ορφέας Ξυλαγανής 17 (19-27)
8.      ΠΑΟΚ Κομοτηνής 12 (15-35)
9.      Αναγέννηση Παγουρίων 11 (14-34)
10.  Κομψάτος Πολυάνθου 9 (18-45)
11.  Ορφέας Στρύμης 9 (12-45)
12.  Μεσσούνη 6 (11-37)
*Ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου και ο Κομψάτος Πολυάνθου ξεκίνησαν με -2











Β ΕΠΣ Θράκης
Αναβλήθηκαν τα παιχνίδια της Β’ ΕΠΣ Θράκης
Η έντονη βροχή που έπεσε το Σάββατο στον νομό Ροδόπης είχε σαν επακόλουθο, τα περισσότερα γήπεδα, να θεωρούνται ακατάλληλα για την διεξαγωγή αγώνων.
Έτσι η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Θράκης αποφάσισε την αναβολή των αγώνων της 15ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας.
Αναλυτικά η ανακοίνωσή της:
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Το ΔΣ της ένωσης μετά από εισήγηση της επιτροπής πρωταθλήματος – κυπέλου η οποία επικοινώνησε τηλεφωνικά με όλα τα γηπεδούχα σωματεία της Β κατηγορίας , την αναβολή της 15ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας που επρόκειτο να διεξαχθεί σήμερα ΚΥΡΙΑΚΗ 4-2-2018, λόγω των έντονων βροχοπτώσεων και δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Γ Εθνική

Τα αποτελέσματα:

ΑΕ Διδυμοτείχου – Καβάλα 1-2
Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου 1-0
Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Παραλιμνίου 1-3
Ελπίδα Σκουτάρεως – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Απόλλων Παραλιμνίου 33
2. Ελπίδα Σκουτάρεως 30
3. ΑΟ Καβάλα 30
4. Αετός Ορφανού 30
5. Νέστος Χρυσούπολης 24
6. Άρης Αβάτου 19
7. Ορφέας Ξάνθης 18
8. ΑΕ Διδυμοτείχου 17
9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17
10. Δόξα Προσκυνητών 15
11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9
12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7

Δεν υπάρχουν σχόλια: