Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

Εκτός κυπέλου η ΕΛΠΙΔΑ Σαπών Ηττήθηκε από το Κόσμιο με 1-2

Στο δημοτικό στάδιο Σαπών η ‘’ΕΛΠΙΔΑ’’ αντιμετώπισε την ομάδα του Κοσμίου στον δεύτερο ημιτελικό κυπέλου (πρώτο παιχνίδι ΚΟΣΜΙΟ-ΕΛΠΙΔΑ 3-2)
Κακό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο λίγες καλές στιγμές και να σημειώνονται 2 γκολ (από ένα για κάθε ομάδα), από τραγικά λάθη.
Προηγήθηκε το Κόσμιο στο 6’ μετά από λάθος γύρισμα του Μακίδη στον τερματοφύλακα και την παρέμβαση του Ξενάκη που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η ΕΛΠΙΔΑ ισοφάρισε στο 45’ όταν ο Καραθανάσης εκτέλεσε φάουλ από το κέντρο του γηπέδου και ο τερματοφύλακας έκανε λάθος εκτίμηση με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει από πάνω του και να καταλήξει στα δίχτυα.
Δυνατά ξεκίνησε η ΕΛΠΙΔΑ στο δεύτερο ημίχρονο και έκλεισε το κόσμιο στο μισό γήπεδο.
Στο 57’ είχαμε ανατροπή του Παπουνίδη από τον τερματοφύλακα και αντί ο διαιτητής να αποβάλει τον παίκτη του Κοσμίου σαν τελευταίο, απλά αυτός του έδειξε κίτρινη κάρτα.
Στο 63’ σουτ του Καραθανάση έδιωξε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Κοσμίου.
Στο 70’ μετά από κόρνερ ο Δανίδης με κεφαλιά έκανε το 1-2.
Στο 88’ και πάλι ο Καραθανάσης σέντραρε από την μικρή περιοχή με τον τερματοφύλακα να αποκρούει εντυπωσιακά.