Δευτέρα, 1 Οκτωβρίου 2018

Με 13 γκολ, 3 νίκες γηπεδούχων και 2 νίκες φιλοξενούμενων ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣ Θράκης.



Με νίκες άρχισαν Πολύανθος, Μίσχος, Αγιοχώρι, Ασώματοι και ΠΑΟΚ Κομοτηνής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:


ΑΕ Κομοτηνής-ΠΑΟΚ Κομοτηνής 0-1
Κομψάτος Πολυάνθου-Ατσάλι Αρχοντικών 4-0
Πόντος Κομοτηνής-Ένωση Ασωμάτων 1-2
ΑΣ Αγιοχωρίου-Ηρακλής Σαπών 2-1
Αετός Μίσχου-Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 2-0
Ρεπό: ΑΟ Αρσακείου

Αναλυτικά η βαθμολογία μετά την 1η αγωνιστική:
Κομψάτος Πολυάνθου 3 (4-0)
Αετός Μίσχου 3 (2-0)
ΑΣ Αγιοχωρίου 3 (2-1)
Ένωση Ασωμάτων 3 (2-1)
ΠΑΟΚ Κομοτηνής 3 (1-0)
ΑΟ Αρσακείου 0 (0-0)
ΑΕ Κομοτηνής 0 (0-1)
Ηρακλής Σαπών 0 (1-2)
Πόντος Κομοτηνής 0 (1-2)
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 0 (0-2)
Ατσάλι Αρχοντικών 0 (0-4)
*Ρεπό έχει κάνει ο ΑΟ Αρσακείου

Επόμενη Αγωνιστική:
ΑΟ Αρσακείου-ΑΕ Κομοτηνής
ΠΑΟΚ Κομοτηνής-Κομψάτος Πολυάνθου
Ατσάλι Αρχοντικών-ΑΣ Αγιοχωρίου
Ένωση Ασωμάτων-Αετός Μίσχου
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου-Ηρακλής Σαπών
Ρεπό: Πόντος Κομοτηνής











Α ΕΠΣ Θράκης: έχασε βαθμούς ο ΑΠΣ Πανθρακικός, στην κορυφή ο Μέγας.
Με απολογισμό 17 γκολ, 3 νίκες γηπεδούχων, 2 ισοπαλίες και 1 νίκη φιλοξενούμενου ξεκίνησε η αγωνιστική δράση στην πρώτη κατηγορία της ΕΠΣ Θράκης.
Νίκες για Ίασμο, Σιδηροχώρι, Παγούρια και Σώστη, από έναν βαθμό, Σπάρτακος, ΑΠΣ Πανθρακικός, Προσκυνητές και Κοπτερό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – ΑΠΣ Πανθρακικός 1-1
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Γρατίνης 3-1
Δόξα Σώστη – Ελπίς Σαπών 1-0
 Δόξα Προσκυνητών – Βιστωνίδα Κοπτερού 0-0
Γήπεδο Ιάσμου: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ορφέας Στρύμης 6-0
Ορφέας Ξυλαγανής – Αναγέννηση Παγουρίων 1-3


Η βαθμολογία μετά την 1η αγωνιστική:
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 3 (6-0)
Αναγέννηση Παγουρίων 3 (3-1)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3 (3-1)
Δόξα Σώστη 3 (1-0)
ΑΠΣ Πανθρακικός 1 (1-1)
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 1 (1-1)
Βιστωνίδα Κοπτερού 1 (0-0)
Δόξα Προσκυνητών 1 (0-0)
Ελπίδα Σαπών 0 (0-1)
Δόξα Γρατινής 0 (1-3)
Ορφέας Ξυλαγανής 0 (1-3)
Ορφέας Στρύμης 0 (0-6)

Επόμενη Αγωνιστική:
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
ΑΠΣ Πανθρακικός – Δόξα Σώστη
Δόξα Γρατινής – Δόξα Προσκυνητών
Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Βιστωνίδα Κοπτερού – Ορφέας Ξυλαγανής
Αναγέννηση Παγουρίων – Ορφέας Στρύμης

Δεν υπάρχουν σχόλια: